Вівторок, 28.01.2025, 18:37
Великоновосілківський районний методичний кабінет Великоновосілківської районної ради Донецької області
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [4]
Сучасні заклади освіти Донеччини - 2014
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті » Cтатті

Районна учнівська науково-практична конференція з українознавства

            З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнів, створення умов для формування потенціалу нації, пошуку, підтримки та розвитку обдарованої молоді, Великоновосілківський РМК організував та провів щорічну районну учнівську науково-практичну конференцію з українознавства. Вона була приурочена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Учасники вшанували його пам'ять піснею «Реве та стогне Дніпр широкий…», яка стала гімном заходу. Мета конференції – залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми роботи.

           У заході взяли участь 24 учні з 11 шкіл району (Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ст., Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Комарської ЗОШ І-ІІІ ст., Шахтарської ЗОШ, Старомлинівської ЗОШ №1 і №2, Великоновосілківської гімназії, Великоновосілківської ЗОШ №2, Нескучненської ЗОШ,  Краснополянської ЗОШ І-ІІст., Новопетриківської ЗОШ І-ІІст.), вихованці Великоновосілківського райСЮН і ЦДЮТ та їх наставники.

             На конференції були присутні начальник відділу освіти райдержадміністрації О.Г.Алєксєєва, голова районної профспілки робітників освіти та науки Л.І.Балацько, завідувач районного методичного кабінету В.М. Циммер. О.Г.Алєксєєва привітала присутніх та висловила подяку за проведену роботу.

            Учасники заходу виконували письмову роботу з українознавства та захищали власні науково-дослідні проекти. Тематика учнівських робіт характеризувалася різноспрямованістю та багатоманітністю наукових досліджень.  Захисти НДР продемонстрували глибоку обізнаність учнів, науковість і грамотність викладу матеріалу, вміле використання сучасних засобів унаочнення отриманих результатів, вміння підтримувати дискусію з іншими учасниками конференції та членами комісії. Афендикова Ю., Арабаджі Л. та Брага Д. (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІст.№2), Федотенко К. та  Кірпіченкова А.  (Краснополянська ЗОШ I-II ст.), Раков А. (Піддубненська  ЗОШ I-III ст.) присвятили свої проекти  проблемам покращенню екологічного стану навколишнього середовища населених пунктів району. Прокопчук Е. (Великоновосілківська ЗОШ I-III ст. №2), Чумак Ю. (Новопетриківська ЗОШ І-ІІ ст.) та Узбек І. (гімназія) здійснили свої дослідження в області філології.  Учні Піддубненської ЗОШ Головко А., Сіліверстов А., Сердюк А., Щепіхіна О., Пунга Р. та Шахтарської ЗОШ Подкур О. займалися дослідженнями в сфері фольклористики та мистецтвознавства, етнології та історичного краєзнавства. Змістовною та цікавою була робота учениць Коваленко Д. та Срайко Ю. (Нескучненська ЗОШ)  які дослідили назви народних мір  та їх вживання у побуті. Метою досліджень Бугрім А. та Хімича Д. (Старомлинівська ЗОШ I-III ст. №1) була етнографія.  До уваги учасників конференції Кривохижев А. та Коровкіна К. (Комарська ЗОШ І-ІІІст.), Липко М. та Дрюк О. (Олексіївська  ЗОШ I-III ст.), Ляшенко К. (Піддубненська  ЗОШ I-III ст.)запропонували свої дослідницькі роботи про особливості агротехніки вирощування сільськогосподарських культур в зоні нестійкого землеробства.

            Підсумком роботи стало вручення сертифікатів та нагородження учасників подарунками. Висловлюємо щиру подяку спонсорам заходу Л.І. Балацько (Районна профспілка працівників освіти та науки) і Соломкі О.М. (комп’ютерний магазин SOLO) за підтримку у справі національного виховання та розвитку творчого потенціалу учнівської молоді.

                                       Методисти РМК Дерев’янченко Н.М., Кузьменко Р.П.

  











Категорія: Cтатті | Додав: Любовь (17.03.2014)
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Велионовосілківський районний методичний кабінет
Великоновосілківської районної ради Донецької області © 2025